Processed with VSCO with c8 preset Processed with VSCO with c8 preset

Gorąca Hiszpanka

Jednym z najczęściej zadawanych mi pytań jest – jakie są te Hiszpanki? No właśnie jakie one są? Czy gorące hiszpańskie słońce wpływa na żyjące tutaj kobiety? Jak to z nimi jest, jakimi są kobietami?

Od razu powiem, że oczywiście nie chce nikogo generalizować. Na świecie są różne charaktery ale pewne cechy charakteryzują każdą narodowość. W każdym kraju znajdziemy także tysiące różnych ludzi natomiast chciałabym przedstawić moją opinię bazującą na kobietach, które poznaję na co dzień.

Wśród moich polskich znajomych, zdecydowanie przoduje opinia o Hiszpankach jako o dominujących Paniach domów. Krzykliwych, wybuchowych, stawiających zawsze na swoim. Owa Pani na pewno świetnie gotuje hiszpańskie jedzenie, w towarzystwie dwójki dzieci i dużego, równie głośnego psa. Wieczory najchętniej spędza na zewnątrz w gronie znajomych, prawdopodobnie w pobliskiej knajpie. Lubi się bawić, tańczyć w warkoczykach, które zrobiła na swoich, gęstych kręconych włosach.

Hmm.. I tak, i nie.

Może zacznę od tych gęstych włosów, bo wygląd zewnętrzny jest chyba najbardziej oczywistą cechą. To co mi się rzuciło w oczy po spędzeniu odrobiny czasu Hiszpanii to to, że Hiszpanki nie próbują wyglądać młodziej niż są naprawdę. Mam wrażenie, że tutaj nie króluje Instagram. Dziewczyny zdecydowanie rzadziej korzystają ze stylizacji rzęs, paznokci, a buzie mają bardziej naturalne. Włosy zazwyczaj mają naprawdę gęste, czasami kręcone i zwykle nieposkromione.. Ubierają się różnie. Na ulicach widzę wszystko, niby tak samo jak w Polsce aczkolwiek tutaj rzuca mi się w oczy większa swoboda. W Polsce, panuje tendencja do kopiowania stylizacji. Mam na myśli to, że każdy modny trend kupuje każda i nagle w jednej rzeczy możemy zobaczyć 1 000 kobiet. Hiszpanki chyba są bardziej oryginalne, a przy tym uchodzą za dość atrakcyjne kobiety.

Hiszpanki są sympatyczne

A przede wszystkim bardzo otwarte. Z powodzeniem nawiązują przypadkowe, krótkie rozmowy z obcymi. Są towarzyskie, chętnie spędzają czas aktywnie, w gronie przyjaciół. Wystarczy spojrzeć na tętniące życiem, hiszpańskie lokale późną wieczorową porą, w ciasnych, hiszpańskich uliczkach.

No i na pewno – są bardzo głośne i charakterne. Ogólnie Hiszpanie krzyczą. Krzyczą jak rozmawiają ze sobą twarzą w twarz, krzyczą gdy rozmawiają przez telefon, bardzo głośno się śmieją, po prostu są hałaśliwi. Niewątpliwie jest to cecha, dzięki której z jednej strony sprawiają wrażenie bardziej pogodnych, a z drugiej bardziej zawziętych.  Dlaczego zawziętych? Myślę, że zrozumie to tylko ten, który widział kłótnie hiszpańskiej pary. 

A co do prowadzenia domów? Dziewczyny, które poznałam tutaj naprawdę nie sprawiają wrażenia perfekcyjnych pań domów. Osobiście znam o wiele więcej Polek, które przywiązują więcej wagi do ogniska domowego niż Hiszpanek. Tutejsze kobiety pracują, zajmują się sobą, rozwijają swoje pasje i zainteresowania.  Uczą się, szkolą i marzą o jak najlepszej pracy. Mają szerokie pojęcie o świecie. Co więcej! Spotkałam tutaj więcej wyzwolonych, pewnych siebie i używających życia kobiet niż tych, którym śpieszy się przed ołtarz. Kobiety w Hiszpanii stały się bardzo europejskie, co na pewno wychodzi im na dobre. Walczą o swoje prawa i o swoją niezależność. 

Przed publikacją tego tekstu, poprosiłam o recenzje kogoś kto zna je najlepiej –  czyli rodowitego Hiszpana. Zapytałam czy mam tutaj racje,  on odpowiedział – i tak, i nie. To wszystko zależy. Dokładnie.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam w tym poście na kilka Waszych pytań. Jeśli chcielibyście poznać więcej hiszpańskich ciekawostek zapraszam do zakładki TRAVEL!

Zapraszam również na mojego FACEBOOKA aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Wyspiara

Najnowsze posty

Wybory prezydenckie 2020 za granicą!

Tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Jest to dzień, w którym każdy Polak powinien wypełnić swój obowiązek obywatelski i stanąć nad urną wyborczą. Według

Sobrasada z miodem i jajkiem sadzonym

Dzisiaj zawitamy do stu procentowo Majorkańskiej kuchni! Sobrasada została już opisana przeze mnie w TOP 5 – wyrobów mięsnych, jako najbardziej rozpoznawalny, tradycyjny produkt na