IMG_0883

Informacje na temat Majorki, o których nie miałeś pojęcia!

O Majorce mogłabym pisać i mówić godzinami! Wspominałam już o tym czym przywita Cię Majorka, zastanawialiśmy się razem czy Palma de Mallorca gwarantuje życie idealne i radziłam co spakować na wakacje, na naszej pięknej wyspie. Dzisiaj przedstawię Wam ciekawostki i informacje na temat Majorki, o których możecie nie mieć pojęcia! Nawet podczas Waszego wypoczynku mogliście przeoczyć wiele szczegółów, a ja jestem tu po to, aby podzielić się z Wami otaczającą mnie rzeczywistością!

Informacje na temat Majorki, o których nie miałeś pojęcia!

  • Palma de Mallorca skupia ponad 50% ludności całej wyspy! Oznacza to tyle, że podczas gdy wyspę zamieszkuje oficjalnie, niecały milion, ponad połowa znajduje się w jej stolicy! Nie znaczy to, że poza Palmą nie spotkamy żywego ducha ale na pewno stolica daje większe możliwości. Zarówno towarzyskie jak i zarobkowe.
  • W niektórych częściach wyspy w kranie występuje woda słona! Woda słona innymi słowy woda niepitna. Przed wyjazdem na wakacje warto zorientować się czy w rejonie, w którym znajduje się Wasz hotel, wodą bieżącą jest właśnie woda słona. 
  • W ciągu roku przeciętnie na Majorce jest 300 dni słonecznych! Jest to niesamowita reklama dla wyspy! Kto nie chciałby mieszkać w miejscu gdzie większość czasu świeci słońce!
  • Mallorca ma około 3 640km2. Pomimo tego, że przejedziesz ją wzdłuż w około 1, 2 godziny, co nie wydaje nam się bardzo długą trasą, to dla przeciętnego Majorkańczyka jest wyprawą na cały dzień!
  • Mallorca może pochwalić się jedną z najkrótszych ulic imiennych w Europie! Numerem jeden jest szkocka, zaledwie 2 metrowa ulica leżąca ponad 400km od Edynburga, nasza ma niewiele więcej! Zobacz sam!
  • Majorkańczycy nie mają w domach ogrzewania! Oczywiście mam tu na myśli stare budownictwo, stare, majorkańskie domy i mieszkania. Tacy ludzie ratują się popularnym tutaj stolikiem z dziurą, miejscem na ogrzewanie. Tzw. mesa camilla towarzyszy Majorkańczykom od lat. 
  • Majorka ma swoje więzienie, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Więzienie szczyci się wysokim poziomem resocjalizacji swoich podopiecznych.
  • W Palma de Mallorca znajduje się polski sklep! W polskim sklepie znajdziemy wszystkie przysmaki i produkty, których niestety brakuje w hiszpańskich supermarketach. Będąc za granicą w pewnym momencie zaczyna brakować ludziom przysmaków z ich krajów! W polskim sklepie pracują super sympatyczni Polacy! Warto zajrzeć!
  • Jakiś czas temu dowiedziałam się, że kilkadziesiąt lat temu Majorkańczycy jedli jeże! Nie dość, że ponoć były wielkim przysmakiem to nazywane były za względu na smak mięsa małymi świnkami! Powiedział mi to jeden ze znajomych Majorkańczyków ale nie znalazłam żadnego potwierdzenia tej informacji więc potraktujcie ją z przymrużeniem oka! 

 

Mam nadzieję, że dzisiejsze informacje na temat Majorki, pozwoliły Wam lepiej poznać wyspę od troszkę innej strony! Po więcej hiszpańskich ciekawostek zapraszam do zakładki TRAVEL! Śledź mnie na moich kanałach w mediach społecznościowych! Na FACEBOOKU i na INSTAGRAMIE  jestem bardzo aktywna i dzielę się z Wami codziennym życiem na wyspie! 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Wyspiara

Najnowsze posty

Pogoda na Majorce – latem i zimą

Jedno z moich znienawidzonych pytań! Jaka jest pogoda na Majorce? Nigdy nie sądziłam, że to będzie jedno z najczęściej zadawanych pytań na moim instagramie. A