koktajl krewetki

Koktajl z krewetek – dla opornych

Koktajl z krewetek – czyli kolejne bardzo proste danie dla opornych! Zarówno dla tych, którzy nie radzą sobie w kuchni, jak i dla tych, którzy nie radzą sobie z owocami morza. Koktajl może być dość mylącą nazwą, bo jedyną cieczą będzie sos, a mięso krewetek serwujemy w całości, tutaj chodzi bardziej o sposób podania. Ja w tym przepisie użyłam krewetek mrożonych, ale już ugotowanych, w całości, w pancerzach. Równie dobrze możemy użyć obranych, mrożonych, tych najbardziej popularnych.

Lista zakupów:

  • 500g krewetek w pancerzach
  • sałata lodowa
  • kawior
  • majonez
  • ketchup
  • sok z cytryny

Zaczynajmy:

Sałatę lodową myję pod bieżącą wodą i jak najdrobniej siekam. Układam w kieliszku. Ja używam zwykłego kieliszka do wina aczkolwiek każdy rodzaj szkła będzie równie efektowny. Użyjcie tego co macie pod ręką. Krewetki wcześniej odmrożone, obieram z pancerzy. Odrywam głowy, ogony, a następnie przylegający pancerz. Na grzbiecie krewetki znajduje się układ trawienny, w którym często są pozostałości tzw. odchody. Wiele osób zjada je w całości wraz z zawartością środka, ja natomiast je czyszczę. Najprostszym sposobem jest nacięcie wzdłuż grzbietu i wyciągnięcie lub odkrojenie czarnego sznureczka.  Zostawiłam kilka w całości do dekoracji. Obrane krewetki kroję na mniejsze kawałki. W moim przypadku na trzy części. Układam na sałacie. Przyszedł czas na sos, który jest niezwykle prosty. Łączę ze sobą 2 łyżki majonezu, 2 łyżki ketchupu i pół łyżeczki soku z cytryny. Mieszam do połączenia się wszystkich składników i polewam nim zawartość kieliszka. Na koniec oprószam kilkoma ikrami  czarnego kawioru. 

Gotowe!

Czy mogło być prościej? W taki o to sposób powstała szybka ale efektowna przystawka. Koktajl z krewetek może być jako jedno z wielu dań podczas imprezy, może być wstępem do większego dania, w każdej wersji będzie prezentować się znakomicie. 

Jeśli podoba Ci się ten przepis zapraszam po więcej inspiracji do zakładki FOOD! Koniecznie obserwuj moje profile na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Tam na bieżąco dzielę się wszystkimi nowościami!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Wyspiara

Najnowsze posty

Pogoda na Majorce – latem i zimą

Jedno z moich znienawidzonych pytań! Jaka jest pogoda na Majorce? Nigdy nie sądziłam, że to będzie jedno z najczęściej zadawanych pytań na moim instagramie. A