wywiad Maga

Praca na Majorce – Magaluf – wywiad

Zastanawiałeś się czy praca na Majorce jest dla Ciebie? A może planujesz przeprowadzkę na wyspę i poszukujesz idealnego miejsca dla Ciebie? Może moja historia pomoże Ci w podjęciu decyzji!

Dzisiejszy post to rozmowa ze mną, którą jakiś czas temu przeprowadziła Natalia z www.vacaymode.com. Natalia od kilku lat mieszka na Majorce, a od roku prowadzi bloga poświęconego naszej pięknej wyspie i wszystkiemu co z nią związane! Znajdziesz tam dużo praktycznych wskazówek, niezbędnych przed przyjazdem na Majorkę! Tym razem Natalia postanowiła wgłębić się w temat pracy w Magaluf, który jest niezwykle popularny wśród młodych ludzi. Co ja miałam do powiedzenia na ten temat? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Praca na Majorce będzie idealna, jeśli jesteś młodą osobą szukającą przygód!

Ten wywiad będzie idealny dla osób, które planują przeprowadzkę na Majorkę. Wiele młodych osób poszukuje pracy właśnie w okolicach stolicy. Palma, Magaluf czy El Arenal to zazwyczaj cel. To w tamtych rejonach najłatwiej o pracę. A Justyna sporo na ten temat wie! Przejdźmy do wywiadu.

1. Jak masz na imię, ile masz lat i skąd pochodzisz?

Mam na imię Justyna, mam 23 lata i przyjechałam na Majorkę z Wrocławia.

2. Czym się aktualnie zajmujesz? Jakie masz hobby?

Aktualnie pracuję nad rozwinięciem własnej działalności, która jest zarazem moim hobby, ale nie chcę na razie więcej zdradzać.

3. Gdzie mieszkasz na Majorce i od kiedy?

Przyjechałam na Majorkę w kwietniu 2019 roku, aczkolwiek nie był to mój pierwszy raz na tej wyspie. Wcześniej byłam tutaj kilka razy w ramach wypoczynku. Aktualnie mieszkam w Palmie.

4. Dlaczego wybrałaś na przeprowadzkę właśnie Majorkę? Skąd ten pomysł?

Pierwszy raz wpadłam na taki pomysł po przeczytaniu jakiegoś sponsorowanego artykułu na FB, którego tytuł brzmiał mniej więcej “Jak zmieniło się moje życie po przyjeździe na Majorkę”. I od tamtej pory tylko pogłębiałam te wiedzę. Jak się okazało wcale nie było to takie niemożliwe jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

5. Jak zaplanowałaś swój wyjazd na Majorkę? Kiedy zaczęłaś martwić się o numer NIE, o pracę, mieszkanie?

Moja decyzja była bardzo spontaniczna patrząc na to jak zmieniłam swoje życie. Miałam fajną pracę, fajnie zarabiałam, dużo podróżowałam i generalnie mało o co się martwiłam. Tak samo podeszłam też do wyprowadzki, ponieważ ostateczna decyzja i zorganizowanie wyprawy trwała niecały miesiąc. Na przestrzeni czasu wiem, że niektóre rzeczy mogłabym zrobić lepiej lub po prostu zadbać o nie szybciej. Tak jak w przypadku numeru NIE, za który zabrałam się PO znaleznieniu pracy, na co w większości lokali nie patrzą przychylnym okiem. No niestety za swój błąd musiałam po prostu wiecej zapłacić i to w euro.

6. Bałaś się przed wyjazdem? Wyjechałaś zupełnie sama, czy do kogoś?

Nie mogę powiedzieć, że się bałam. Znałam miejsce, w które jadę. Wyjechałam ze znajomymi, aczkolwek oni nie wyjechali do pracy, tylko na wakacje.

7. Jakie miałaś odczucia przed przeprowadzką? Jakie miałaś na siebie plany?

Byłam podekscytowana, lubię nowe rzeczy, lubię ciepło i palmy. Czułam, że lecę do lepszego miejsca. Moim planem w tamtym czasie było przede wszystkim podszkolenie języka angielskiego. Przyjeżdżając rozważałam różne prace. Ja od 5 lat z przerwami większymi lub mniejszymi pracowałam w lokalach więc ostatecznie nie wyobrażałam sobie zmienić branży i to w obcym kraju.

8. Jakie były Twoje wyobrażenia o Majorce?

Moje wyobrażenia nie różniły się szczególnie od rzeczywistości. Myślałam może, że w sezonie będę miała więcej czasu dla siebie. Niestety, jeżeli pracujesz w Magaluf i nie prowadzisz imprezowego trybu życia, stajesz się mniej aktywną osobą niż zwykle.

9. Praca na Majorce – jak znalazłaś pracę? Było ciężko?

W Magaluf znalezienie pracy na początku sezonu polega na przejściu się główną ulicą i rozmowie z menagerami/właścicielami lokali. Gwarantuję, że jeżeli umiesz się przedstawić po angielsku i rozumiesz “vodka cola”, następnego dnia masz pierwszy dzień w pracy.

10. Praca na Majorce – jak znalazłaś i wynajęłaś mieszkanie?

Ja tak jak wspomniałam, nie przyjechałam sama więc na początku zatrzymałam się u znajomych, aczkolwiek jeżeli przyjeżdżasz stricte na sezon, musisz w pierwszej kolejności myśleć o mieszkaniu. W Magaluf ludzie wynajmują pokój lub miejsce w pokoju za spore pieniądze, a do tego mieszkania szybko uciekają! Na FB jest grupa poświęcona Magaluf Workers gdzie ludzie udostępniają oferty prac i mieszkań przed sezonem. Mamy luty, a tam już zaczynają się poszukiwania! Jeśli przyjeżdzasz sama i nie znasz nikogo musisz posiłkować się ogłoszeniami w internecie – podobno istnieją też agencje pracy, które pomagają Polakom w znalezieniu pracy i mieszkań na start – nie wiem, nie orientowałam się. Natomiast gdy jesteś już na miejscu i masz pracę bardzo często to pracodawca pomaga Ci się gdzieś zakwaterować. Właściciele lokali albo mają na własność mieszkania w Magaluf, które wynajmują swoim pracownikom, albo mogą Ci polecić miejsce bądź innego właściciela z wolnymi pokojami. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/217421832018554/

11. Praca na Majorce – czy od przyjazdu pracujesz cały czas w tym samym miejscu czy zmieniałaś pracę?

Magaluf jest specyficzny jak i ludzie tam pracujący. Pierwszą moją pracą był …

Po więcej hiszpańskich ciekawostek zapraszam do zakładki TRAVEL. Zaobserwuj mnie również na FACEBOKU i INSTAGRAMIE! Jestem tam bardzo aktywna i dzielę się wszystkimi hiszpańskimi nowościami!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Wyspiara

Najnowsze posty